مقالات تابلو روان

ویژگیهای قاب تابلو روان با کیفیت

ویژگیهای قاب تابلو روان با کیفیت - 1

سلام دوستان عزیز

در مورد ویژگیهای قاب تابلو روان با کیفیت و یا فریم تابلو روان با کیفیت از دید و تجربه بنده :

اعتقاد دارم کار اصلی و بدون خطا را دستگاه انجام میدهد نه انسان
بنابراین کسانی که قاب می سازند اگر ویژگیهای زیر را داشته باشند قاب با کیفیتی خواهند ساخت
برای خم کردن زوایای مختلف فرم کامل قاب امروزه دستگاهای خم کاملا اتوماتیک به بازار اماده که قادرند با قرار دادن ورق در دستگاه کل خمها را اتوماتیک زده و فرم کامل را تولید کنند و یا مدل پایین تر نیز وجود دارد که برک خم گفته میشود و کار را راحت میکند و بد نیست
ولی متاسفانه اکثر قاب سازها بدلیل استفاده از خم دستی و خستی بسیار زیاد کارگر یا استاد کار کیفیت تولید مرتب بالا و پایین می شود.پس بعلت خطای انسانی

دستگاه CNC برای برش یا پانچ

مورد بعدی دارا بودن ماشین cnc برش یا پانچ می باشد که متاسفانه اکثر قاب سازها نداشته و ورق پانچ شده را با قیمت بسیار نازل تهیه می کنند که متاسفانه بعضا بی دقتی و جابجا بودن سوراخها مشهود می باشد . علت کار عدم تعهد اخلاقی و کاری می باشد.

مورد جوشکاری و کلاف کردن قاب که بیشتر تخصصی و تجربه استاد کار را نیاز دارد نیز بعلت خستگی یا عدم مهارت لازم باعث بوجود آمدن قابهایی با استحکام شکننده خواهد بود بنابراین در قابهای بزرگ باید سیستم صلب مهندسی و بادبندی حتما لحاظ شود که در مقابل نیروهایی چون پیچش . خمش و نیروهای کششی هنگام حمل و نقل و پس از نصب در مقابل نیروی قدرتمند بادهای فصلی مقاوم باشند.

رنگ قاب تابلو روان

یکی از بزرگترین سهل انگاری ها در تولید قاب تابلو روان عدم آماده سازی جهت رنگ آمیزی می باشد .قاب تابلو روان با کیفیت
اهل فن واقفا که در تولید کابینت آشپزخانه پس از تولید دربها با ورق سیاه و ارزان قیمت آنها را جرم زدایی کرده و در حوضچه اسید فرو میکنند.سپس باید با آب گرم شستشوی کامل شود و پس از خشک کردن کامل به واحد رنگ آمیزی وارد شود ، متاسفانه اکثرا چنین نیست.

فریم تابلو روان با کیفیت

حتی به جرات میشود گفت در این بخش کیفیت کابینت ساخته شده در واحدهای صنفی سطح شهر به مراتب بسیار با کیفیت تر و رنگ مقاوم تری دارند ؛ وقتی قاب میخرید و با کوچکترین مشکلی ریزش رنگ و جدا شدن سطح بزرگی از رنگ را دارید علت عدم شستشو با اسید می باشد .
نکته تجربی .
کسانی که قاب تولید میکنند یک سری اعمالی هست که هنگام تولید قاب مرتب روتین و تکراری هست که یا شابلن دقیق و یا پانچ مخصوص قسمت مورد نظر را تهیه میکنند و بسیار کارامد و حرفه ای می باشد .
با تشکر از وقتی که برای مطالعه نظرات بنده گذاشتید .

نویسنده : مهندس صالحی

[rating_form id=”4″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *