مقالات تابلو روان, منبع تغذیه و پاور سوئیچینگ

نحوه صحیح اندازه گیری خروجی پاور سوئیچینگ czCL

پاور czCL

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

تست صحیح اندازه گیری خروجی پاور czCL

ولتاژ خروجی پاورهای CZCL در حالتی که جریان خروجی بیش از 43 آمپر ( یعنی 3 آمپر بالاتر از جریان استاندارد پاور )است، ثابت 5 ولت است!!!

برای مشاهده ویدئو روی این لینک کلیک کنید

در تست انجام شده پراب مولتی متر به ترمینال خروجی پاور متصل شده است.

برخی از همکاران هنگام اندازه گیری پراب ولتمتر را به ترمینال ماژول متصل می کنند که در این صورت نتیجه کاملا نادرست هست. چرا که با این کار تلفات روی کابل رو به حساب نیاورده اند.

جریان هم فقط با کلمپ دی سی معتبر قابل استناد هست. هر وسیله ای که جریان رو با سیم اندازه گیری کنه غیر قابل استناد هست.

اندازه گیری دقیق جریان با مولتی متر های بدون کلمپ فقط برای جریان های کمتر از یک آمپر مورد استفاده هست و در اندازه گیری جریان های بالا فقط کلمپ دقت لازم رو داره.

مطابق ویدیو فوق که دقیق ترین روش تست هست مشاهده می شود که در زمانی که خروجی پاور CZCL سه آمپر بالاتر از جریان نامی ذکر شده توسط کارخانه سازنده هست، افت ولتاژ روی ترمینال تقریبا صفر هست:

5-4.974=0.026V=26mV

0.026/5=0.0052

0.0052*100= 0.5%

خروجی بیش از 43 آمپر !

یعنی در زمانی که خروجی بیش از ۴۳ آمپر هست، تنها نیم درصد ( نصف یک درصد)! افت ولتاژ وجود دارد که نشان از رگولاسیون بار عالی در پاور های CZCL دارد.

برای انتخاب اینکه چه تعداد ماژول به یک پاور متصل کنید ازین مطلب استفاده کنید که طبق نمودار گرما-توان معرفی شده توسط کارخانه سازنده معرفی شده است استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پاورهای CZCL سری Certified اصلی، دارای یک لایه طلق مخصوص بین کف پاور و پی سی بی هستند و همچنین خازن های X از نوع MKT (جهت افزایش ایمنی) زرد رنگ می باشد.
موارد فوق بر اساس استاندارد ایمنی (نداشتن خطر برق گرفتگی برای کاربر) می باشند.
کلیه پاورهای CZCL اصلی وارداتی از ۶ ماه قبل تا کنون سری Certified می باشند که قیمت خرید آنها نسبت به سری های Standard قدیمی بالاتر می باشد.

تهیه شده توسط : مهندس نجاتی


[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *