مقالات تابلو روان

ماژول SMD چیست ؟ چه تفاوتی با ماژول DIP دارد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

با ماژول SMD بیشتر آشنا شوید

تولید ماژول فول کالر (رنگی ) همزمان با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیاری داشته است

زمانی که اولین نمونه ها از ماژول های LED وارد بازار شدند برای نمایش رنگ ها از 3 عدد ال ای دی به رنگ های قرمز ، سبز و آبی استفاده می شد.

ترکیب رنگ این ال ای دی ها قابلیت نمایش بیش از 16 میلیون رنگ را فراهم میکرد

به این ماژول ها ماژول RGB می گفتند

این ماژول ها به ندرت در بازار یافت می شوند و به جز موارد خاص دیگر استفاده ای ندارند

با گذشت زمان پیشرفت علم تاثیر به سزایی در فناوری ساخت ال ای دی داشت و ال ای دی های 3in1 جایگزین ال ای دی های RGB شدند و به مرورماژول تمام رنگی 3in1 جایگزین مناسبی برای ماژول تمام رنگ RGB شد و طرفداران زیادی در بازار پیدا نمود. در چند سال اخیر فناوری جدید SMD برای ساخت ماژول تمام رنگی به بازار معرفی شد و استفاده از ماژول تمام رنگی SMD به علت مزایای زیادی که در مقایسه با ماژول ال ای دی دارد رواج پیدا کرد.

تفاوت ماژول SMD با ماژول ال ای دی

ماژول SMD تابلو روان در مقایسه با ماژول ال ای دی تمام رنگ دارای مزایای خیلی از جمله وضوح تصویر بالاتر است و با توجه به اینکه مونتاژ ماژول تمام رنگی 3in1 و ماژول تمام رنگی RGB توسط نیروی انسانی و با دست انجام می شود در مقایسه با ماژول SMD هزینه های گزاف و زمان بالاتری برای تولید می برد از لحاظ هزینه برای مشتری مقرون به صرفه تر است.

مشخصات ماژول SMD تابلو روان

ماژول تمام رنگ SMD در دو نوع مخصوص فضای داخلی Indoor SMD Module و مخصوص فضای خارجی Out door SMD Module در تراکم های مختلف تولید و عرضه می شود.

نکته حائز اهمیت این است که که ماژول اس ام دی مخصوص فضای خارجی کاملا در مقابل شرایط محیطی مقاوم و ضدآب است و در مقابل تابش اشعه آفتاب هیچ گونه تغییری نمی کند، همینطور امکان دید در زیر نور مستقیم خورشید را دارا است (کاملا روز دید است) حتی در مقایسه با ماژول های DIP در زیر نور مستقیم خورشید تصویر شفاف تری ارائه می دهد.

گفتنی است که ضایعات و خرابی نوع باکیفیت ماژول SMD در مقایسه با رقیب قدیمی خودش کمتر است و این امر به علت آن است که تولیدات ماژول SMD کاملا اتومانیزه و به کمک ماشین و بدون دخالت نیروی انسانی انجام می گیرد و از دقت زیادی برخوردار است.

انواع چیپ smd

چیپ های اس ام دی دارای انواع مختلف هستند. بر خلاف تصور عموم مردم ، ال ای دی های پاور Power ال ای دی به علت شیوه لحیم کاری آن ها جز دسته اس ام دی SMD قرار می گیرند.
از انواع این ال ای دی ال ای دی می توان به چیپ های SMD اس ام دی ۵۰۵۰ ، ۳۵۲۸ ، ۵۶۳۰ و غیره اشاره کرد که در ال ای دی استریپ ها Strip ال ای دی ، نواری و خطی استفاده می شود.

چرا باید از فناوری smd استفاده کنیم

هدف استفاده از فناوری SMD در پی تمایل خیلی زیاد مصرف کنندگان برای دارا بودن فناوری ای کوچک تر، سریع تر و بهتر است.

نیاز شدید به افزایش توانایی ها، تمایل افراد برای داشتن صفحاتی با سایز کوچک تر مثل اجاره تلویزیون شهری و رقابت در جهت رسیدن به منافع مالی و اعتبار در بازار، استفاده از این فناوری را در پی داشته است.

مزایای فناوری smd در مقایسه با ال ای دی

– کم کردن میزان دخالت نیروی انسانی
– کم کردن هزینه های اضافی نیروی کار و تولید
– تکرار عملیات که باعث بالا رفتن میزان کنترل کیفیت می شود
– افزایش سرعت تولید
– کم کردن مصرف قلع و صرفه جویی در اندازه های مدار چاپی
– توانایی عملکرد مناسب
– کم کردن تولید گرما
– کم کردن مصرف برق
– ایجاد تحول و پیشرفت دنباله دار در پروسه تولید
– توانایی استفاده به همراه روش های استفاده شده در تکنیک قرارگیری در داخل سوراخ ها بخش هایی از صنعت که امروزه از فناوری SMT استفاده می کنند.

تولید ماژول SMD تمام رنگی چگونه است؟

ماژول SMD تمام رنگی نیز مانند انواعماژول ال ای دی RGB و ماژول تمام رنگی 3in1 با کیفیت های مختلف در کارخانه های چین تولید و عرضه می شود.

این نوع از ماژول چند سالی است به صورت گسترده در چین و کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد و در این کشورها توانسته است در مقایسه با ماژول ال ای دی سهم بیشتری از تقاضای بازار را به دست بیاورد.

ماژول SMD نیز مانند هر قطعه دیگری اگر از تولید کنندگان و کارخانه های معتبر که از متریال با کیفیت در تولیدات تلویزیون شهری خود استفاده می کنند تهیه و وارد بازار شود ماژولی باکیفیت بالا بوده و به راحتی می تواند جایگزین ماژول ال ای دی LED شود.

جهت بالا بردن توان و طول عمر ماژول ال ای دی ال ای دیو همینطور بهبود کیفیت لحیم کاری ال ای دی ال ای دی ، تولید کنندگان به جای تولید ال ای دی ال ای دی به تولید اس ام دی SMD روی آوردند.این ال ای دی ال ای دی دارای دو یا چند پایه برای لحیم کاری به اضافه یک پد مخصوص برای انتقال حرارت هستند.

غالبا جنس این پد از جنس مس با کیفیت است و ال ای دی ال ای دی هایی که فاقد مس مرغوب یا فلزات مناسب تر هستند در انتقال حرارت به مشکل بر خواهند خورد و دارای طول عمر مناسب نخواهند بود.

منبع : آراتکس

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *